درباره ما

شاید اگر یک کت لبنانی نمی‌خریدیم، داستان کساپوشان آغاز نمی‌شد.

سال 1391 بود که اولین جرقه‌های راه‌اندازی کسب و کار به ذهنمان رسید. کاری که از روز اول با اهدافی متفاوت و ارزش‌مند شکل گرفت. آن روزها همه‌جا صحبت از اقتصاد و حمایت از تولید ملی بود. فروشنده کت از جنس خارجی آن تعریف می‌کرد. همچنین از سختی‌هایی که برای ورود غیرقانونی لباس به‌جان خریده بود.

برای ما تکرار چنین خریدی بسیار سخت به‌نظر می‌رسید. محصولی که می‌توانستیم در ایران و با بهترین کیفیت تولید کنیم، از کشور دیگری و به‌صورت غیرقانونی می‌آمد. این شد که آستین همت را بالا زدیم و اولین کارگاه را با مساحت 20 متر و دو پرسنل راه‌اندازی کردیم.

راه سختی بود، اما هدفی بزرگ‌تر ما را فرا می‌خواند. پوشاک ایرانی اسلامی کساپوشان از همان کارگاه کوچک آغاز شد. از روز نخست مقصد مشخص بود. تولید پوشاک با کیفیت ایرانی برای ایرانیان، با کمک بانوان سرپرست خانوار کشورمان. اولین راه سودرسانی بیشتر به همراهانمان را در دریافت سود کمتر دیدیم. با کاهش سودمان، تیراژ تولید افزایش پیدا کرد و هر روز دوستان بیشتری در مسیرمان پیدا کردیم. دوستانی که دیگر به راحتی از پس هزینه‌های زندگیشان برمی‌آمدند و کساپوشان را بزرگ‌تر از دیروز می‌کردند.

امروز ما بیش از 30 مدل پوشاک مردانه، زنانه و بچه گانه را تولید انبوه می‌کنیم. آن کارگاه 20 متری هم خاطره‌ای شده که شیرینیش به‌کاممان مانده است. حدود 150 پرسنل همدل و همراه در دو کارگاه پیشرفته، تولید کساپوشان را به‌دست گرفته‌اند تا ما را هرچه بیشتر به‌سوی هدفمان ببرند.

ما اینجا با هم تلاش می‌کنیم تا محصولاتی با کیفیت برتر تولید کرده و در کنار هم زندگی بهتری برای یکدیگر بسازیم. امروز با افتخار تمام از زنان و مادرانی می‌گوییم که از کارگاه کوچک کساپوشان به کارگاه‌های خود رفته‌اند و یاران همیشگی ما مانده‌اند. این داستان ما است که سال‌های آغازین خود را سپری می‌کند. داستانی که تا آینده ادامه دارد با شما و در کنار شما.